| Ex89 a întrebat:

Am o problema, din cauza ca stau la pc, si stau pe scaune fara spatar stau putin "incovoiat" cu umerii lasati in fata si nu pot sta drept cu umeri ridicati si cu pieptul in fata doar daca ma fortez, ce pot sa fac sa ma indrept? Mi-au atras atentia multi prieteni de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Precis ai deja coloana deformata. Du-te la ortoped, iti va face radiografie de coloana sa vada gradul curburii, apoi iti va indica fizioterapie.

| giony54 a răspuns:

Ia-ti un scaun comod cu spatar si daca se poate sa dormi pe un pat mai tare si coloana se indreapta.

| lex79 a răspuns:

Fizioterapie si gimnastica pentru corectare.

| Ex89 explică (pentru lex79):

Se poate face la orice varsta aceasta corectare?

| lex79 a răspuns (pentru Ex89):

Cat mai devreme cu atat mai bine. vb cu medicul si in urma consultatiei el iti va face un program.