| cristianorudi7 a întrebat:

Credeti ca dormitul pe jos este o solutie pentru a-mi indrepta spatele? Sunt putin cocosat, umerii mei sunt putin indreptati spre inainte si nu pot sa ma controlez sa stau drept. Va rog, spuneti-mi alte solutii clare pentru a putea odata sa ma indrept. MErsi

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o varianta si dormitul pe chestii tari.
Cele mai bune rezultate sunt date de gimanstica medicinala. Un medic poate sa iti propuna diverse exercitii de indreptare a coloanei.

Eu am facut 2 ani astfel de gimanstica din aceeasi problema ca si tine si pe moment se rozolvase imi era foarte usor sa stau drept dar din lipsa de timp am abandonat si problema a revenit.

| georgedanielc a răspuns:

Parerea mea este sa dormi pe o saltea mai tare,cu o perna minuscula daca se poate... facute baii ferbinti inainte, si un sfat important, consulta si un medic, sfatul lui sigur va fi mai in detaliu fata de sfatul meu, sper sa te ajute

| CamiiPisiii a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa mergi la un doctor.El iti poate da sfaturile cele mai bune!
Finul meu a patit asa ceva, dar lui i s-a rezolvat problema, are doar 10 ani.Acuma depinde si de varsta ta.Cu cat esti mai mare cu atat o sa te refaci mai greu.El a trebui sa faca innot ceva timp, si doctorul i-a mai spus sa poarte si un "corset"de plastic.Corsetul l-a purtat cam un an, asa cu exceptii:mers la bazin, sau sport(la scoala)... Oricum doctorul iti va da cele mai bune sfaturi.
Sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.big grin