| pawool a întrebat:

am o problema... eu fac flotari (200 pe zi adica 10 ture de 20 de flotari ca doar nu sunt un superom sa pac deodata 200 flotari) dar muschi nu mi se formeaza (bun se formeaza dar ingrozitor de incet)

este posibil sa se intample asta din cauza ca am avut mainile slabe si daca da ce mancare ar trebui sa mananc ca sa mi se ingrase mainile ca eu am mai incercat sa ma ingras dar mainile au ramas la fel

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Depinde si cum faci flotarile si cat de repede si cate...20 de flotari pe zi e de ajuns, sa le faci de 3 ori pe saptamana e mai mult decat sa faci 200 pe zi...am citit undeva pe softpedia acest lucru de la priceputi

5 răspunsuri:
| Belciu a răspuns:

Cresterea masei musculare si grasimea nu sunt acelasi lucru. Incearca, Dupa exercitii sa bei un pahar de zer. Are proteine. Asa fac culturistii. E buna urda, din acelasi motiv.

| Popik a răspuns:

Cati ani ani?

| Popik a răspuns:

Pentru marirea masei musculare trebuie sa urmezi o dieta si sa faci diferite exercitii fizice
de cand faci flotarile? le faci in fiecare zi? si cat dureaza pauza dintre ture?
la mine s-au vazut dupa o luna daca nu mai mult (nu mai tin bine minte)
cati ani ai?

| Chiti a răspuns:

200 sunt prea multe
pentru marirea masei musculare in primul rand trebuie sa urmezi o alimentatie sanatoasa
si incearca sa faci si alte exerciti:tractiuni, flexii cu gantera

| imDani a răspuns:

Depinde ce muschi vrei sa ti se formeze si cum faci flotarile. detalii pls. sau mesaj privat in caz nu uit sa mai verific aici.