| Anonima1441 a întrebat:

Am o problemă. în seara asta acum! m-a luat o durere oribilă de spate. ce sa fac sa mi treacă. Respir greu..am și probleme cu inima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu de la burtă ți se trage?

https://www.tpu.ro/......-excit-nu/

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Child pose.

| acerr a răspuns:

Nu te panica ca iti faci si mai rau, respira...stai linistita. Unde te doare spatele in ce zona? lombar?

| tudorvolcano a răspuns:

Dacă este caz grav, ai putea să te duci la medic. Evită totuși spitalele prea aglomerate dacă nu e nevoie să mergi la urgențe, du-te mai degrabă la o clinică particulară, mai puțin aglomerată, de ce nu mai întâi la medicul de familie.

Să iei multi-vitamine, în special ai grijă să conțină Vitamina C, Vitamina D3, Zinc, și Magneziu.
Recomand consumul de usturoi negătit, cel puțin 2 căței pe zi. Dacă nu poți să îl mănânci crud, poți să-l pui pe pâine cu ulei de măsline.

Recomand să nu ieși afară în această perioadă, ci să stai în casă, și să eviți contactul cu alte persoane, până ce te însănătoșești.

Chiar dacă nu poți mânca, îți recomand să te forțezi să mănânci câte ceva.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Problema este la plămâni. dacă respiri greu! Stai liniștit o sa treacă dacă poți sa ți dai cu puțin carmol pe spate!