| MiHai3122 a întrebat:

Am o problema, in zona din poz a (https://imgur.com/a/O6imxzq) e ceva de genul ca acolo, ceva alb cam in aceeasi forma, si mai e gen invinetita, e cu un rosu. Faza e ca atunci cand mananc mancare, mestec mancare doare, nu atat de tare, dar doare, gen cand casti sau inchizi gura, dar mai mare. Faza e ca desupra am si o carie, am fost si la dentist si mi-au facut-o, cu plomba. Dar a cazut acum bun timp, am problema asta de aproape o saptamana, iar la dentist nu am putut sa merg deocamdata deoarece nu stiu, dar au inchis, concediu, n-am idee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai ceea ce se numește Afte bucale - cauze, simptome, tratament, prevenţie vezi aici:
https://www.csid.ro/......e-11590268

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faza e ca s-a facut o besica de puroi.
Faza e ca trebuie operat sau scos.

| ȘEMaria a răspuns:

Si eu am avut problema asta si nu e nimic grav mi-a trecut dupa cateva zile