| SorinaMatache1 a întrebat:

Am o problema. Noaptea nu pot dormi bine.
In ultimul timp ma trezesc ba in picioare, ba stand in fund pe pat, chiar stand cu capul pe marginea patului uitându ma in gol.N am dat importanta, mereu " visam " ca sunt la serviciu și cand ma trezeam eram deja in picioare, iar timp de 10 secunde încă credeam ca sunt la munca, eram treaza dar marginea patului din lemn se simțea ca un scaun si in fata vedeam oameni, eram sigura ca lucrez.
Totuși, in seara asta s-a întâmplat ceva ciudat. m-am trezit, din nou, in picioare dar de data asta nu știam unde sunt ( eram in camera mea ), era întuneric, ma simteam foarte speriata, eram agitata și confuza, îmi amintesc ca am văzut o lumina ( becul de afara ) și am mers rapid spre ea, după am pus mâna pe podea si am început sa pipai obiecte din camera, cand am realizat ca sunt in camera mea, m-am culcat la loc.Ce sa fac? poate fi de la stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da mergi la medic ca sa te consulte si sa afle ce simptome ai, ca noi nu avem habar nici daca ai 10 ani sau 70 de ani, nu stim ce boli ai, ce ti se, de ce boli ai suferit samd.

Pe TPU din pacate nu avem medici, iar aceste simptome pot fii parte de boli psihice, de boli metabolice ori chiar hormonale.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ai mentionat ce program de somn ai.Si acesta poate contribui intr-o masura considerabila la astfel de episoade.

| Yuoia a răspuns:

Esti prea stresata de la serviciu. Ori locul de munca e stresant, ori iti faci tu griji degeaba.
Vezi care e cauza si inlatur-o. Chiar si prin schimbarea locului de munca daca e nevoie. Sanatatea pe primul loc.

| Drake21 a răspuns:

Eu eram SleepWalker rolling on the floor rolling on the floor du-te la medic sa iti prescrie o reteta

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

De La 7 ani m au gasit afara in strada si tot mergeam rolling on the floor

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Doar ca doctorul nu prea are csf, mersul in somn dispare singur cu trecerea in varsta