| Sorinelz1 a întrebat:

Am o problema (precizez, de când ma știu nu am ejaculat normal, ejaculam doar în somn atât, dar, niciodată nu m-am masturbat din proprie inițiativa pentru ca nu am simțit nevoia.)

Am 25 ani.

2 cazuri diferite și 2 reacții diferite.

1) După ce vin de la întâlnire cu prietena, vin cu dureri mari în testiculul stâng și e totul rosu și apoi urinez sperma și încet, încet îmi trece durerea.

2) Nu m-am masturbat niciodată și nu pot sa ejaculez normal.
Dacă m-aș masturba acum nu as putea sa ajung la orgasm, azi am probat și în loc sa ejaculez, m-am pisat de 2 ori și după am avut asa senzația de ușor, gen ca și cum ai ejacula.

Scuzați-mi limbajul. Poate a trecut cineva pe aici.
Va mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Google sex use it or lose it.

Tu renuntand la onanie ai ajuns un rebut din punct de vedere sexual. Puta o mai ai doar pentru urinare.

Faptul ca nu ai practicat onania este o mare greseala, iar corpul tau acum se razbuna.

Daca visai la o cariera de calugar, asta nu era asa de important, dar tu vrei sa-ti satisfaci prietena si eventual sa faci copii.

| Sorinelz1 explică (pentru doctorandus):

Tovarășe, eu nu am fost asa iute sexual încât sa mă?
Pur și simplu nu mi-a venit chef.
asa sunt de când ma știu, plus, chiar și când am vizionat pornografie, tot nu îmi venea sa ma termin.
Doar ma umezeam., atât.

Cam asta o fost experienta mea sexuala de când ma știu.
Urmează sa ma căsătoresc anul asta, sunt virgin, sper sa ma descurc.
Am programare la doctor în martie, sa vad care e problema.
Mulțumesc de sfat. Pace

p.s. călugăria.nu este ceva de care Dumnezeu se bucura.

Sunt înventii omenești

noi am.fost creeati ființe sexuale.
sunt și oameni care se nasc liniștiți, gen cum sunt eu, dar, majoritatea au nevoie..de căsătorie
La fel și eu.

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca ejaculezi în somn, asta înseamnă că nu ai probleme cu ejacularea normala. Durerile de testicule de care vorbești sunt normale în situatia prezentata mai sus. Aceste dureri trec cu timpul și va fi totul ok.

| helpforyou a răspuns:

Durerea testiculară și roșeața pot fi simptome ale unei infecții sau afecțiuni ale tractului urinar sau reproductiv.

Cel mai corect mergi la medic.