| FlorinCiokan a întrebat:

Am o problema, Transpir foarte mult la cel mai mic efort, sunt obez 120kg, 190 cm 17 ani...( daca conteaza) Ce as putea face sa scap de transpiratie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Florine, esti inalt, oasele sunt grele si de-aia ai 120 kg! E drept, a trebui sa ai mai putine, dar ca sa-ti atingi scopul, cu slabitul, trebuie sa ai incredere in tine, sa te vezi altfel decat un adolescent obez. Incearca sa te vezi ca pe un baiat frumos, tanar si foarte ambitios care-si propune ca pana la inceputul verii sa dea jos vreo 10 kg. In acest fel o sa scapi de toate problemele mai ales ca, la varsta ta, hormonii o cam iau razna. Daca pana in iunie dai jos kg care te supara, esti mare! Succes si apuca-te chiar de azi, au aparut verdeturile pe care le poti manca gatite in mii de feluri. Ai grija de tine si...capul sus!winking

| Syndre a răspuns (pentru Vi003):

Haide să nu amăgim lumea cu minciuni dulci... La 120kg e orice altceva decât frumos, dar nu e capăt de lume. Încă poate rezolva problema, poate să-și schimbe stilul de viață și să slăbeasca. Dacă vrea.

| Vi003 a răspuns (pentru Syndre):

Puoi...io ce ziceam?

| Syndre a răspuns (pentru Vi003):

Tu încercai să-l duci cu zăhărelul.

| Vi003 a răspuns (pentru Syndre):

Nup! Asta pricepusi tu! Are poza in avatar, e un baiat simpatic care transmite prin figura lui cam tot ce-am scris despre el...Tu ce-ai vrea? Sa-si infiga unghia in gat pe motiv ca are cateva kile in plus? Fata rea ce esti!

| Syndre a răspuns (pentru Vi003):

Nu, aș vrea să slăbească atât pentru sănătatea lui cât și pentru aspectul fizic. N-am stat să mă uit la poza lui de profil, dar știu că persoanele supraponderale nu arată bine.

| Syndre a răspuns (pentru Vi003):

Ideea e că e foarte tânăr și nu e vorba de doar "câteva kile în plus". Poate acum nu simte, dar mai târziu o să-i pară rău.

| Vi003 a răspuns (pentru Syndre):

Aici sunt de acord cu tine, baiatul asta poate sa arate excelent daca are vointa, si are! Tocmai am pus ibricul cu apa pe aragaz, imi fac cafeaua si imi pare rau ca n-o pot bea cu tine...

| Syndre a răspuns (pentru Vi003):

Măcar aici suntem de acord, ia și savurează-ți cafeaua.

22 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa mergi la un medic pentru boli de nutrie sa vezi cum stai cu glicemia sa nu fie un pui de diabet.

| FlorinCiokan explică (pentru onasis1961):

Am auzit ca sunt medicamente pentru asa ceva, de diabet nici nu e vorba, eu transpir asa de mult timp

suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabesti

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa scapi de grasime ca sa nu mai transpiri, iti pot recomanda niste pastile

| Syndre a răspuns:

Nimic, singura ta variantă e să slăbești vreo 50kg, altceva n-ai ce face.

| shainitainii a răspuns:

In general oamenii ceva mai plinuti transpira mai mult. Cu siguranta e din cauza greutatii. Spor la slabit si tine minte, nu e naspa ca transpiri. Da, arata aiurea cand esti in public dar elimini toxinele din corp si e perfect normal.

| Anonim2322343a a răspuns:

Iti recomand sa slabesti repede, am avut si eu o problema de genul si mama imi spunea ca in jurul inimii se poate forma un strat de grasime si voi muri, asa m-a motivat cand am auzit si am slabit.

| HiTman08 a răspuns:

Sa slabesti

| HiTman08 a răspuns:

Daca bagi in tine fara oprire.o sa mori

| kim0 a răspuns:

Cancer!

| biancamaria90 a răspuns:

Slabeste cu Regenor: http://regenor.tk/
iti recomand acest produs, poti citi mai mult pe site.

| IonutMineaDaniel a răspuns:

Du-te la doctor si incearca sa slabesti

| IonutMineaDaniel a răspuns:

Du-te la doctor si incearca sa slabesti