| AndradaElenaP a întrebat:

Am o problema la care nu stiu sa gasesc o rezolvare si sper sa ma ajutati. Transpir foarte tare in zona capului mai ales cand e cald, uneori chiar fara sa fac nimic nemaivorbind cand fac efort sau ma misc mai energic, chiar datul cu aspiratorul sau altceva ce este destul de simplu, imi provoaca transpiratie la cap de mi se uda aproape instantaneu parul, iar pe fata, gat si piept curg rauri de transpiratie. Am tot cautat rezolvari si nu am gasit nimic util, am incercat orice. Am 24 ani. Tin sa mentionez ca am facut analize de glanda si au iesit bune. Accept orice raspuns chiar si metode "babesti", nu conteaza. Oricine s-a confruntat cu asa ceva si a rezolvat, va rog sa mi impartasiti si mie. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Same here, pe fata dar la peste 35 grade sau efort fizic intens.
Ia si o tensiune, o glicemie.

| AndradaElenaP explică (pentru alina2k18):

Sunt asa dintotdeauna. N am tensiune si nici glicemie scazuta sau ridicata. Sunt perfect normala si sanatoasa conform tuturor analizelor ...stiu ca unele persoane transpira mai mult decat altele, dar pentru mine este un calvar si ma gandeam ca poate exista totusi o solutie.

| alina2k18 a răspuns (pentru AndradaElenaP):

Imi pare rau, poate asa e felul tau, ce sa zic, stiam si eu pe cineva asa doar iesea afara si mergea 30 m la 30 grade si curgeau apele pe ea mai ales pe fata dar era la premenopauza big grin si era si obeza.
Ma gandeam si la un test de efort, dar tu zici ca nu obosesti si tensiune ok.
Poti merge din nou la medicul de familie, poate iti da o trimitere la un neurolog?
Sanatate.

| AndradaElenaP explică (pentru alina2k18):

Am 24 ani, nu am probleme cu greutatea, ma rog ...nu am nici patratele, dar nici grasa nu sunt. Multumesc frumos pentru raspunsuri. O sa mai incerc cu unele analize. poate gasesc vreo rezolvare...