| AndreiDoMino a întrebat:

Transpir mereu fara sa fac efort si este foarte suparator. cum as putea sa scap de asta definitiv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Toti transpiram pentru ca in felul acesta organismul isi regleaza temperatura si elimina unele toxine.
Totusi in cazul in care transpiratia e prea abundenta sau miroase urat fara sa poate fi controlata cu un antiperspirant si dusuri zilnice atunci fa o vizita medicului pentru ca poti sa suferi de un dezechilibru hormonal.

| Ramo137 a răspuns:

Normal ca transpiri acum cand a venit VAARA! eu transpir doar stand laughing. tine cu tine un prosop.

| victorandrei a răspuns:

Dar este un "fenomen" normal, cand faci efort te incalzesti si corpul reactioneaza, exista o metoda chirurgicala dar sunt riscuri destul de mari daca organismul are nevoie de racire si nu mai o poate face...