| reginawow111 a întrebat:

Am o raceala severă si ma doare burta în partea de jos când tusesc, stranut sau ma încordez. De la ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi sau suna la medicul de familie.Cred ca durerea poate veni de la o mica hernie! Sanatate maxima!

| floresdemayo a răspuns (pentru onasis1961):

Bine ai revenit, Onasis! happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Du te la medic sau sună 112 salvarea noi de unde sa stim ce ai.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că te dor mușchii abdominali. Cand tusesti, ei se contractă. Și poate că tusesti și de mult timp, altfel n-ar durea. Încearcă să te ții de abdomen, atunci când tușești.
Du-te la medicul de familie, roagă-l să îți prescrie un tratament și dacă vindeci tusea, cred că vor ceda și durerile abdominale.
Și mie mi s-a întâmplat, când am avut o tuse uscată. și care a ținut destul timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și eu zic ca o fi vreun mușchi. Am pățit și eu la fel, dar a trecut de la sine.