| R100 a întrebat:

Am o rugaminte... Va rog frumos sa imi spuneti niste ceaiuri naturiste (care sunt incercate de catre voi ) care ajuta intr-un fel sau altul la slabit bineinteles ca nu ma refer sa slabeasca asa doar sa-l bei. Ma refer sa ajute la slabit dar si cu mancare si cu sport. Sa fie un ceai sa te simti si bine... dupa ce-l bei. Sper ca ati inteles la ce ma refer. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Cele mai bune si 100% naturale (asa scrie pe ele) sunt ceaiurile Colon Help si inca unul Silluete Help.

Uitele:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si-a laut prietena mea de la farmacie si amandoua costa in jur de 150 lei.;))

Bea in fiecare zi, nu stiu exact cand si la ce ore, scrie pe borcanul acela mare;))

Sper sa te ajute la ceva.

p.s-cred ca ai obs si tu, dar la colon help face 24 din 24 reclama pe televizor.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasiti aici cateva remedii naturiste: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-scaderea-greutate
Sper sa le gasiti placute si sa va fie utile.

| Minnie a răspuns:

Ceaiul verde, rosu, alb, negru. oricare ajuta foarte mult, incercate pe mine. Si un ceai mai ieftinica, asa, made in Romania, ceiul Figura sau Silueta de la Fares.

| simf a răspuns:

Ceai antiadipos chinezesc de la farmacie sau hipermarket. e cu ceai verde, intr-o cutie paralelipipedica verde iarba (contine 30 plicuri parca). eu am fost cea mai multumita de asta: http://www.andreefarm.ro/images_products/ceai-antiadipos.jpg