| Eduard_Ionut_2000 a întrebat:

Am o rugaminte! Va rog mult sa imi spuneti si mie cum deosebesc porumbeii pe sexe (sunt incepator ) ii un sport frumos, dar trebuie inteles! Va rog sa imi spuneti!

2 răspunsuri:
| Ionut_Bsk_1997 a răspuns:

Se deosebesc dupa forma capului, femela are capul mai rotund, mai finut, sunt si exceptii. Mai ii poti identifica si dupa guruit. Cel mai bine ar fi sa apelezi la un crescator mai experimentat, sa vina la tine in crescatorie si sa iti explice si demonstrezi „pe viu". Asa vei putea intelege mult mai usor.

Bafta!