| queneen a întrebat:

Am o stare naspa. Ma doare capul si e o durere de la care ma ia si ameteala, ma doare in continuare ceafa fiindca iar este mușchiul încordat, ma doare omoplatul drept (sper ca am spus bine) si uneori ma doare si cand respir. Parintii au spus ca si de la cat am stat in casa fiindca n-am iesit deloc la aer si ca stau numai pe telefon si in pat plus ca nu imi iau nici vitaminele fiindca doctor a spus sa iau supradyn si niste vitamine gen pastile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poti sa iei aspirincardio(pastile gastrorezistente). Te ajuta în durerile de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simptomele tale par a fi asemenatore cel puțin parțial cu spondiloza cervicala sau o afecțiune cervicala la nivelul coloanei ar trebui sa mergi la un neurolog sa îți faci un RMN amânarea fiind o boala degenerativa te va costa mult dacă nu o vei trata din timp acum depinde ca pot fi și simptome ale altei afecțiuni ce se aseamănă cu spondiloza.