| anonim_4396 a întrebat:

Am o tuse usor stresanta, daca iau Acc, ce se intampla? Tusesc mai tare si apoi se opreste? Sunt si putin racita(tusea e uscata, din cand in cand tusesc putin), va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

ACC-ul este un expectorant, deci se da in tusea productiva. Daca ai tuse seaca iti recomand Tussin Forte, cate o tableta de 3 ori pe zi, sau Paxeladin.

| tyana a răspuns:

Paxeladine e foarte bun si e indicat in tusea uscata.ACC 200 mai tarziu, peste cateva zile cand tusea devine productiva. Ia si nurofen raceala si gripa in perioada asta sau Fervex.Multa sanatate!

| elena_4396 a răspuns:

In primul rand, Acc-ul este un expectorant. Pentru tusea seaca se poate folosi: Stodal-sirop homeopat sau Baraka sau Tussin sau Paxeladin sirop. Ca farmacista eu recomand stodal.

| anna24k a răspuns:

Total de acord cu Abh! ACC se ia in tuse expectoranta, productiva. Atata timp cat tusea ta e seaca incearca Tussin forte, Paxeladin tb sau sirop, Humex sirop pentru tuse neproductiva astea imi vin acum in minte. Doar daca tusea devine productiva poti lua ACC. Take carehappy