| ioanamaria2000 a întrebat:

Am observat azi, dupa dus ca la intrarea in vagin se vede o secretie alba, cremoasa. Este normal? Am luat acum 2 saptamani tratament pentru candida. A reaparut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este tot candida. Tratamentul daca nu a fost facut corect si foarte-foarte strict, nu se vindeca si continua sa apara pe multe luni sau chiar ani.

Sexul este interzis pe toata perioada tratamentului, pana ce testul de candida iese negativ!
Barbatul trebuie sa faca concomitet tratament de candida pana la vindecare, ca te tot reinfectezi de la el.

| ioanamaria2000 explică (pentru Violleta2022):

Din noiembrie ma tot tratez..cred ca am luat tot ce se poate pe piata, doar la îndrumarea medicului.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Dupa cum am spus, degeaba iei cele mai bune produse si tratamente din farmacii, acre isi fac treaba foaret bine, daca nu respecti cu strictete regulile de igiena si sfatul sa NU faci sex, ca te reinfectezi.
Vad in mesajele tale anterioare ca ai continuat sa ai sex neprotejat, cand NU aveai voie deloc sa faci sex, fiindca nici tu si nici partnerul nu ati facut teste de candida, ca sa iasa negative, dupa ce ati facut tratamentul (asta daca cumva el l-a facut, ca de el nu mentioenzi nimic).

retine: nici un tratament de pe fata pamanului nu te poate ajuta si vindeca, daca nu opresti sexul si faceti tratament amandoi de candida, pana la vindecare. Apoi faceti test de candida, tu faci citologic si nuami daca iese negativ, sunteti liberi la sex. daca nu, mai repetati tratamentul pana iese negativ.

| danieltulcea84 a răspuns:

Da....nu și-a făcut efectul tratamentul luat. Du- te la medic!

| Alexandrudulke a răspuns:

Nu stiu ce zici acolo, dar da si tu un Insta sa-ti rezolvam problema sa vedem cat de mare este gravitatea problemei