| alex495 a întrebat:

Am observat ca imi pica destul de tare parul, inceput de calvitie probabil, insa ma gandesc daca ma tund 0 si dupa ma rad in cap o sa imi creasca mai des parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Chelia va fi mai uniforma... happy

| GeorgeOG19 a răspuns:

Nu,astea sunt niste prostii.Tu tai firul la nivelul scalpului, nu direct de la radacina.

| alex495 explică (pentru GeorgeOG19):

La astia de se rad pe picioare le creste mai des parul, in cap de ce nu s ar aplica acelasi lucru?

| GeorgeOG19 a răspuns (pentru alex495):

Se ingroasa doar

| anamariarot a răspuns (pentru alex495):

Nu creste mai des parul, ci e doar o impresie. Parul nou crescut e mai pigmentat, pentru ca n-a avut timp sa se decoloreze catusi de putin. Ar trebui sa creasca si alte radacini in piele ca sa iasa mai multe fire. E doar un mit

| alex495 explică (pentru anamariarot):

Eu intelesesem ca din radacina va mai iesi un fir, asa se intampla la astia de se rad pe picioare. Sau cum e cu barba, cu cat te razi mai mult cu atat creste mai mare si mai stufoasa

| anamariarot a răspuns (pentru alex495):

Stiinta cam contrazice treaba asta...