| lazio9 a întrebat:

Am otita si daca pun ceva cald pe ureche sau ulei cald inauntru ma doare si mai tare, de ce? toata lumea spune ca sunt foarte bune aceste remedii.cine ma poate lamuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Otita netratată duce la surzenie. Mergi la medicul O.R.L.-ist!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Otita necesita in general tratament antibiotic, antiinflamator si local. Nu mai pune ulei in ureche, vei agrava starea timpanului. Du-te la ORL.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

Ai dreptate, toată lumea spune că sunt bune aceste remedii însă nu pentru toţi. Dacă cineva spune asta, nu înseamnă că funcţionează la oricine.

Unii sunt mai sensibili şi au nevoie de alte tratamente pentru acestă problemă.

Eu zic să iei numai medicamentele care ţi le-a dat doctorul.

Sper să te faci bine!

| Diana915 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la medic.eu nu cred in aceste remedii