| Robitzuu20 a întrebat:

Salut TPU, de ceva zile nu mai aud bine pe o ureche ca si cum as avea ceva bagat înăuntru si ma si doare, tin sa mentionez ca am fost si răcit rau, ma gandesc sa fie un simptom covid sau otita? Dau funda pentru un sfat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai degraba otita. Mergi la farmacie si cumpara Otis, cate o picatura dimineata si seara inainte de culcare.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii otita, ca de la covid nu te doare urechea.

| mihai69 a răspuns:

Mergi la un orelist.

| mi25 a răspuns:

Poate fi si un dop de ceara care apasa pe timpan. Medicul de familie sau ORL-istul poate sa-ti faca o spalatura. Dar inainte un consult medical.

| LoVance0000 a răspuns:

Eu cand am asemenea probleme îl pun pe soțul meu sa mi facă spălătura auriculara, poate fi si otita, nu e exclus.