| PsyhoChild a întrebat:

Am palpitatii multe.Am baut putina cola si acum simt cum imi bubuie inima odata 10 minute.Sa fie din cauza zaharului din cola sau am boala la inima? 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

TPU nu e doctorul tau, ai doctor fuga la doctor desi coca cola provoaca asa ceva.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe ce baze crezi ca ar putea cineva de pe TPU sa stabileasca daca tu ai probleme la inima sau nu?

| IONEL39 a răspuns (pentru suntserios):

Mor ))

| PsyhoChild explică (pentru suntserios):

Am gresit cumva categoria? Sunt singurul care cere pareri despre sanatate pe acest site?

| m1dn1gh7 a răspuns:

E posibil sa fie vorba despre hipercofeinizare. Ai si un stil de viata sedentar?

| PsyhoChild explică (pentru m1dn1gh7):

Pai ziua ma duc la scoala de la 7 pana la 2 si trebuie sa merg 4 km dus- intors pentru scoala. Apoi ajung acasa si dorm cam pana la 7-8 (nu stiu de ce dorm asa mult ziua) si mai stau 3 ore ca sa imi fac temele si apoi ma apuca iar somnul si dorm iar pana ziua urmatoare cand repet rutina.
In weekenduri am meditatii si tot asa trebuie sa merg 4 km sambata pe jos si duminica cam vreo 6 (pe jos!) ca sa ajung la profa de mate. Ajung acasa pe la 12 ziua si frant ca un copchil ma pun pe dormit pana la 5-6 si dupa ma pregatesc pentru luni.Nu am deloc timp liber in concluzie;(

| Rorry a răspuns:

E de la cofeina din cola. bea un ceai de tei sau apa si daca persista mergi la medic.

| IONEL39 a răspuns:

Cred ca esti alergic la cola idk ))