| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un pumn în nas și ma doare rau 'osul' dintre nari dinăuntru nasului când il împing putin. Imi va trece dacă nu merg la medic? Nu vreau sa afle parintii mei și de asta nu vreau sa ma duc la medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Iti trece..doar sa nu ai ruptura de piramida nazala.

| Skarr a răspuns:

Depinde cat de tare a fost pumnul ala. Ti a curs sange? Vezi vreo diferenta in cum arata nasul adica e intr o parte sau e diferit de cum era inainte? Ai probleme cu respiratul sau respiri mai greu ca inainte? Poti sa mai astepti cateva zile sa vezi ce se intampla dar daca te doare rau iti recomand sa te duci al doctor.

| wowfrate1222 a răspuns (pentru Skarr):

Nu este nici o diferență și respir fel, doar ma doare. nu a curs sânge doar când mi am suflat nasul a fost puțin sânge și în rest nu a mai curs