| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu somnul. Pe voi ce va ajuta sa adormiti instant dupa ce va asezati in pat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimadepetpu a răspuns:

Hei. Deci pentru inceput poti bea inainte de somn o cana cu lapte cald sau daca nu iti place laptele o cana calda de ceai care te va linisti. Sa nu bei Cola sau cafea ca nu vei adormi nici la toamna.

Un alt sfat ar fi sa iti eliberezi gandurile rele si sa te gandestu doar la ce este pozitiv.

Poti face o baie fierbinte inainte sa te pui in pat. Mereu muschii se relaxeaza si eu mereu adorm rapid cand fac asta.

Nu dormi cu televizorul pornit. Cel mai bine e sa dormi fara televizor in camera.

Daca ai o zi grea sau esti foarte obosit cu siguranta vei adormi mai repede.

Alt sfat ar fi sa iti iei o perma pufoasa si o plapuma sau o patura groasa ca sa iti fie cald si asa vei adormi cu siguranta mai repede

Sper ca te-am ajutat. Somn usor

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Beau ceai de tei/valeriana seara inainte de culcare cu 2 ore.
Incearca si tu.
Dar faci un tratament ceva? bei cola/energizante?
De cand ai probleme cu somnul?
Esti stresat? probleme ceva?
Cel putin la mine este din cauza medicatiei pe care o urmez.
O zi buna happy

| mgtow a răspuns:

Bea un ceai inainte sau laba

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru mgtow):

Ai inceput bine si ai terminat cu o finalizare laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Eu imi pun un film si de obicei adorm pana la sfarsit laughing.

| Lawliet14 a răspuns:

Un barbat cu care sa-ti reglezi programul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu încerc să mă gândesc la lucruri frumoase cum ar fi un peisaj marin sau un tablou văzut la un muzeu din oraş.
Mintea trebuie eliberată de orice gând negativ cum ar fi supărările din trecut sau amintiri dureroase precum decesul unei persoane dragi.
De asemenea, ocazional beau un ceai cu somnifere din plante care mă linişteşte puțin.

| dianarose0 a răspuns:

Buna. poti sa iti faci un ceai din coaja de banana(suna aiurea dar e eficient) happy sau un ceai de tei. SOMN USOR! happy

| ioana657 a răspuns:

Eu fac sport inainte de culcare (cu o jumatate de ora / o ora inainte ) si adorm mai repede. Exercitiile le fac acasa, cu ajutorul aplicatiilor de pe Magazin Play ( cauti exercitii pentru abdomen si iti da mai multe ) + ca slabestiwinking