| anonim_4396 a întrebat:

Am programare la ginecolog dar ciclul e pe cale sa vina.
Cu pot sa fac sa il aman macar 2 zile? nu de alta dar dupa aia sunt plecata un timp si nu am cum sa mai merg degraba la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune un prosop cu otet pe burta, jos, in zona pelviana, si tine-l 2-3 ceasuri macar.

| Osana254 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am citit si eu despre asta si o sa incerc sa vad daca functioneaza.Multumesc

| Donsavas a răspuns:

Vitamina K intarzie menstruatia! Pe medic nu ar avea de ce sa l deranjeze, atata timp cat mentii igiena corporala. Ar trebui sa l intrebi pe acesta daca e indicat sa ti injectezi vitamina.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poti amana ciclul menstrual cu ajutorul pilulelor contraceptive.

| HadesSs a răspuns:

Se poate amana din cate am inteles cu vitamina K, dar nu e sanatos, eu zic sa mai studiezi si sa vorbesti cu medicul sa vezi ce iti recomanda el sa faci.

| Adry05 a răspuns (pentru HadesSs):

Nu il amana, doar reduce cantitatea de sange. Vitamina K e folosita pentru coagularea ranilor si oprirea sangerarilor, deci n-o ajuta cu nimic.

| Osana254 a răspuns (pentru Adry05):

Inca nu mi-a venit doar am disconfort si simt ca urmeaza sa vina.

| HadesSs a răspuns (pentru Adry05):

Eu am o prietena are a procedat asa si l-a amanat acum nu cunosc mai multe detalii...

| AndreeeeaViki a răspuns:

Nu ai cum sa il amani... Dar asteapta sa vezi daca iti vine pana atunci poate ai noroc sa iti intarzie o zi. Bafta.