| Alexxe a întrebat:

Am purtat ochelari la varsta de 16 ani, si i
-am purtat cam 6 luni, pana s-au spart.
Acum, am mari probleme, incep deja sa ma cocosez, pentru ca mereu ma chinui sa citesc subtitrari sau alte chestii. Cam cat ar costa un consult la un oftalmolog si o pereche de ochelari. Si alta intrebare, ramele pentru ochelari sunt prescrise de asemenea de medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AlliCe a răspuns:

Un consult costa cam 50 de ron, iar pretul ochelarilor difera in functie de dioptrii si model ( iti poti alege ce model doresti ).

| AlliCe a răspuns:

Perechea de ochelari costa intre 100-300 lei.

| Kira9747 a răspuns:

Depinde cat de bun este cabinetul la care te duci si oftalmologul, ramele de ochelari cred ca pozi sa ti le alegi tu (eu mi-am ales singura)

| EleNa_7853 a răspuns:

Rame i-ti alega tu de care vrei si nu costa ma mult de o suta lei.