| kati3mary a întrebat:

Salut,TpU big grin
Am de vreo 2 ani hipermetropie. Am purtat ochelari de doua ori, dar de fiecare data o perioada scurta de timp (cel mult 7 luni)... Acum nu mai port ochelari; vad sa citesc si sa scriu,dar atunci cand merg,sau stau in picioare,ametesc,ma doare capul, si simt ca am sa cad; cand inchid ochiul drept vad totul in ceata (pentru ca am probleme cu ochiul stang).
Ce sa fac sa ameliorez simptomele astea, pana reusesc sa-mi iau o pereche de ochelari? Dau si funditawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AndreeeaConstantin a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa cauti raspunsuri, ci sa te duci direct la medic. sunt de parere ca sanatatea nu e un lucru cu care sa te joci. zic si eu.

| WhothefuckamI a răspuns:

Am aceeasi problema! De obicei dupa un somn lung si tihnitor nu mai aveam nici o problema. Incerca sa dormi mai mult si sa nu-ti fortezi vederea.