| GaBiTuLForEver a întrebat:

Am pus aceasta intrebare aicea deoarece nu imi aparea sectiunea Sanatate.
Deci am o piele crescuta,carne mica pe ceafa de culoarea pielii crescuta in fel de turnulet.Am fost la frizerie,m-am tuns si din greseala fara sa stie ca am acolo aceasta piele,carne a dat cu masina acolo si a curs putin sange. Acum daca a rupt din ea pe jumatate nu stiu deoarece ea este inca acolo si se misca ca inainte. Si pe moment nu m-a durut,nici nu am stiu, doar cand am ajuns acasa am observat.
Intrebarea mea este : Am de ce sa ma sperii? Este cancerigena? Se poate intampla ceva? Din cate stiu cele cangerigene nu sunt de aceeasi culoare ca pielea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DellyDell a răspuns:

Incearca sa mergi la un dermatolog si sa ii explici tot ceea ce s-a intamplat el iti va putea spune mai bine ce e si ce ai de facut. Eventual iti va da niste alifii si te va mai chema la niste consultatii.