| Mihaitzadlc a întrebat:

Am pus mana murdara pe fata si mi-au iesit cateva cosuri ...si bubite si as vrea sa am fata fina si sa straluceasca ...cand imi arat fata la soare se vede urat cu ce trebuie sa ma dau ca sa-mi fac fata fina?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu e numai de la mana murdara, desi la varsta asta concentratia hormonilor creaza un mediu foarte propice pentru inmultirea bacteriilor, mai ales pe pielea fetei. Imi pare rau ca trebuie sa ma repet, insa daca citesti articolul asta ai sa ai o intelegere mai aproape de adevar http://www.soothe.ca/acnee.htm

| perla a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult noaptea, vad ca ai pus intrebarea pe la miezu noptii! somnu face bine la ten si nu e doar de la maini murdare e si ca te maturizezi asa e adolescenta cu cosuri, probleme fete, baieti ufffa!