| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Am racit( sau asa ar parea) in zilele de dupa impartasanie, o fi avand vreo legatura?
Simptome: Tuse care 98% din timp este inexistenta, nevoia de a-mi curata gatul( sau cum i s-o zice la "ahem, ahem"), ocazional putina febra in obraj, lipsa moderata de energie si frisoane usoare cand scade temperatura camerei( sa nu mai zic ca am si starea asta bolnavicioasa care zici ca pluteste deasupra mea).
Si da, stiu, nu e inregula sa pui gura pe o lingurita care a trecut prin gurile mai multor indivizi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chestia cu lingurita o stii acum dupa simptome sau o stiai dinainte?

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru darrio2007):

Cu mult de dinainte, insa am fost ridiculizat de fiecare data cand am deschis vorba despre subiectul asta in familie...

| sadrian46 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Și, ce îți este mai ușor, să suporți, ridicolul sau boala?

| sierra1 a răspuns:

Am racit( sau asa ar parea) in zilele de dupa impartasanie, o fi avand vreo legatura?

oooo, nu. Doar nu a lins-o nimeni altcieva decât vreo una sută de băloși nespălați și plini de bube

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru sierra1):

Nah, nu erau 100. Dar erau 15 inaintea mea oricum.

| sierra1 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

...buni și ăia cinșpe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are legătură sigură. Dacă doar atât te duce mintea, continuă. Sunt și boli mai grave care te așteaptă.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru sadrian46):

Stimate domn, eu sunt impotriva acestei practici nesanitare... insa stiti cum e cand familia te pune presiune pe tine.

| sadrian46 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Știu cum este. Am suferit toată viața din cauza acestui tip de presiune. Îmi pare rău că nu am pus și eu presiune pe familie la momentul potrivit.

| Lukasssz a răspuns:

Covid 19 has joined the chat.

| dinaprilie a răspuns:

In fiecare zi biserica va arata prin inaintasii sai ca nu fac decat nenorociri si te saracesc in mod sistematic si voi inca mai dati cu bunatate in ei? Macar daca tot o faceti, tineti pentru voi si numai imprastiati si la altii. Deja suntem contaminati de acesti mici diavoli in sutane.

| Vântulalb a răspuns:

Raceala, covid...
Mergi la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfânta Împărtășanie vindecă, nu îmbolnăvește...dar trebuie să o iei în chip vrednic. Cunosc persoane care au fost vindecate în acest fel.

| NeverGonnaLetYouDown explică:

Mic update: Coincidenta sau nu, cam toti cei din familie care s-au impartasit acum au racit. Momentan pare a fi o raceala ca oricare alta, momentan.

Răspuns utilizator avertizat
| nevermatch a răspuns:

Da. Ei spun ca argintul nu transporta microbii, dar cand eram in scoala si ne-a dus la impartasit jumatate de clasa a avut herpes.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru nevermatch):

Eu WTF

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru nevermatch):

Ma rog, vad ca-mi corecteaza obligatoriu "eu" in "eu"...

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Tot nu merge, lol

| Vcorezici a răspuns:

Adresati-va doctorului! Nu lasati sa se agraveze boala!

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Vcorezici):

Gata, mi-a trecut XD

| Vcorezici a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Excelent