| fantimbaland a întrebat:

Am remarcat ca, de 5 saptamani imi cade parul din cap. Cand fac dus imi pica si cate 25-30 de fire de par si mai grav e ca si atunci cand sunt uscat pe cap si mha piepten gasesc fire in piepten. Oare ce pot face, ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Poate fi o carenta de vitamine si minerale!

| AstralConfessor a răspuns:

Verifica samponul sa nu fie expirat, si daca nu este asta cauza trebuie sa apelezi la un naturist.

| Tania a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie,dupa ce ma vopsisem cu nuantator,dar nu imediat si mai incolo cand se mai dusese culoarea...
Mie mi-a trecut de la sine si imi cadea mai mult deact tie, imi era frica sa ma mai si pieptan, nu stiu exact ce o fi fost.
Eu zic sa intrebi intr-o farmacie de ceva contra caderii parului si sa nu te mai vopseti in caz ca ai fost vopsita.

| fantimbaland explică (pentru Tania):

Nu m-am vopsit niciodata si nici n-am s-o fac

| ownuoana a răspuns:

Daca esti tu cea din poza e normallaughing am glumitlaughing am chef sa rad azii... deci poate fi din mai multi factorii poate de la stres. sau daca ai vre.o problema ar trebuie sa consulti un medic TPU nu e solutia insanatosire:X