| savemelord a întrebat:

Am schiat si am picat pe rotula piciorului stang. Mi s-a umflat si abia pot sa urc scarile, sa ma ridic si uneori sa merg. M-am dus la salvamont si mi-a spus ca daca pot sa merg nu-i grav. Dar asta s-a intamplat sambata si durerea a devenit mai insuportabila si s-a si umflat zona. Am schiat seara ai zapada era inghetata, cum schiam cu viteza si era intuneric am alunecat usor. Ce sa fac? Ce se intampla doctore? Ce am? E ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Nu sta asa, mergi la medic fă ti o radiografie, si poate trebuie piciorușul pus in ghips. Pentr u calmarea durerilor, i a un ketonal, dar mergi mîine la doctor, de cît timp te doare?

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Ia-ţi o trimitere de la medicul de familie.