| VoicuStefanDaniel a întrebat:

acu 2 zile cand m-am trezit am mancat mancare, dupa aceea seara dupa ce sa mananc am mancat niste ciocolata dupa accea a inceput sa mi se faca greata, intrebarea mea este de ce de fiecare data cand mananc, bine nu chiar mereu imi vine greata sad eu inainte am tinut regim 2 saptamani aveam stomacul dat peste cap cu m se zice... si mi-a zis cineva sa nu mai mananc 1 sapt macar dulciuri si suc si o sa=mi revin dar nu cred sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorentinaF a răspuns:

E posibil sa fie si de la dulciuri.Probabil nu ai un program alimentar bine pus la punct.Ideal ar fi sa mancam mai sanatos si sa lasam pe locul 2 dulciurile, insa nu stiu cate persoane fac asta (sincer, la mine o masa principala inseamna ciocolata si nu e bine deloc). Poti sa incerci sa reduci consumul de dulciuri

| VoicuStefanDaniel explică (pentru FlorentinaF):

Da la asta m-am gandit si eu, de sucuri m-am lasat mai ales de cola si pepsi, mai beau din cand in cand suc de [pere etc... dar eu acu 2 zile am mancat niste toffife, si dupa a doua zi juma de ciocolata...

1 răspuns: