| Gargaritza2000 a întrebat:

In urma cu cateva zile am fost la un control oftalmologic pentru a-mi schimba lentilele de contact la acelasi cabinet la care am mai fost pentru acelasi scop si in trecut. De data aceasta insa domnul doctor a refuzat sa faca conversia dioptriilor pentru lentile de contact. Exista vreo posibilitate prin care sa pot face/aflu singura conversia dioptriilor?
-7.50 (stang) si -9 (drept).
Tin sa mentionez ca port lentile de aproximativ 2 ani, controalele le faceam la acelasi cabinet. De data asta se pare ca au vrut sa ma forteze sa cumpar ochelarii lor.
Stiu ca varianta ochelarilor este mult mai benefica pentru sanatatea ochilor mei, insa nu pot sa suport borcanele laughing. Multumesc anticipat si o seara/zi buna happy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu cei ce vand asa ceva. Ei vor sti ce sa-ti trimita.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Eu am inteles ca lentilele tin maxim un an :/