| Marta135 a întrebat:

Aparatul dentar consta in apropierea dintilor sau in indepartarea acestora?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Dacă ai spatii, ii apropie, dar sunt și anumite "accesorii" care se pot atașa și care ii pot îndepărta.

| Marta135 explică (pentru WhiteLife):

A, multumesc pentru raspuns

| Marta135 explică (pentru WhiteLife):

Multumesc pentru raspuns!

| WhiteLife a răspuns (pentru Marta135):

Mulțumesc și eu. Am înțeles ca distantatorul respectiv, care se atașează la aparat costa ceva în plus (sa zic, la un aparat de 1000€, mai e 2-300€). Cel mai bine e sa îți faci o programare la un ortodont, radiografii și iti va spune exact.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In general, acțiunea e de aliniere

| veronicaionelia67 a răspuns:

De obicei consta in apropierea si indreptarea acestora, dar cred ca poate si indeparta dintii.