| evelina2004 a întrebat:

Ieri, am mancat seminte de floarea soarelui si dupa am dansat. Dupa vreo 15 minute am inceput sa am dureri suportabile de burta, anume jos in zona apendicelui, dar un pic mai jos, adica mai sus de picior.Am observat ca este un pic umflat. Am chemat ambulanta m-a controlat si mi-au spus ca ei nu imi pot face nimic pentru ca nu am nici un simptom de apendicita. Mi-au pus o injectie in muschi pentru a imi lua durerea, dar tot ma durea, dar un pic mai incet. Tatal meu spune ca poate fi vorba de un muschi, fiindca am dansat, cu miscari destul de complicate. Azi dimineata nu ma durea de loc. Acum iar este umflat si ma doare dar foarte putin. Si imi est foarte fricaaaa sa nu fie apendicita. Va rog dati-mi sfaturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anaconda123 a răspuns:

Mai mult ca sigur s-au suprapus mușchii atunci când ai dansat, poți să încerci și cu mușchii de la picior, la gambă dar îți trebuie puțin antrenament, stai întins în pat și încerci să încordazi cât poți de mult mușchiul gambei și o să se pună ca un cârcel