| Simosimoma2006simooooooo6simona00s2simooooo a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Mie prima dată mi-a venit ciclul în luna Aprilie, m-a ținut o săptămână, de atunci nu mi-a venit și acum ar trebuie să merg la mare, dacă imi vine ciclul la mare am voie să stau la soare sau sa înot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poti sa folosesti ob ca sa te poti baga in apa, doar sa il schimbi des.
De statul la soare nu stiu ce sa zic, eu spre exemplu daca stau la soare curge mai mult si mai tare.

| ShoutoTodoroki a răspuns:

Draga mea, esti la categoria gresita.
Poti folosi tampoane pentru fete virgine(nu trebuie sa te ingrijorezi ca iti vei pierde virginitatea).
Astfel vei putea sa inoti si sa stai la soare.
Alta solutie ar fi sa stai in casa daca nu vrei sa devii subiectul principal de discutie al celor prezenti pe plaja.