| dayana2011 a întrebat:

Am si eu o intrebare poate ma puteti ajuta.Sotul meu a luat o perioada mai mare de timp medicamente(nurofen si ospen)si sa ales cu o intoxicatie gastr-o intestinala, asta fiind acum o luna jumate. a tinut regim o vreme, tratament, dar cand a inceput sa se simta mai bine a intrerupt regimul. Dupa cateva zile iar a inceput sa se simta rau de atunci tine regim si tratament dar nimic nu ii mai trece, si are urmatoarele simtome:greata, stari de voma, nu are energie, nu prea are pofta de mancare, si in perioada asta(o luna jumate) a slabit 10 kg.Am fost si la medic a facut de 3 ori analizele si ii ies foarte bine nu mai stim ce sa facem, poate aveti vreun sfat si pentru noi? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

Poate fi si o stare de depresie(poate a trecut prin situatii mai speciale,pentru ca aceste simptome sunt si ale depresiei-mai ales slabitul,lipsa de putere, ameteala, cauta pe google)

| darrio2007 a răspuns:

Mai incearca si la alt medic. Ceva nu este in regula.Mai multe nu pot spune.

| kleorys a răspuns:

Incerca sa i dai Magneziu si eu tot asa am fost o vreme si mi a trecut.

| face2face_5926 a răspuns:

Alt doctor, un nou set de analize.
Sunt curioasa pentru ce a luat el o perioada mai mare de timp ospen?! Fiind antibiotic e posibil sa-i fi nimicit flora naturala a intestinului, prin urmare alt doctor si un nou control( inclusiv scaun)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul era un necalificat. Simptomele sunt cat se poate de evidente, adica sotul tau are (in cel mai fericit caz) un ulcer perforat. Am avut si eu probleme de genul asta, dar am tinut tratamentul fiindca nu vroiam sa mai trec prin starile alea de disconfort de tot rahatul. Un consult de specialitate (la un cabinet particular, cu renume) va expune problema reala. Nu te uita la bani atunci cand este vorba de sanatate.
P.P. Fa-ti sotul bine si puneti-va pe facut dragoste, altfel s-a dus dracu' toata frumusetea vietiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu
am 10 ani ma cheama
alina
spune-i sa mance carne eu am avut 20 kg acum am 23
te-am ajutat
iti urez noroc mult
sanatate si to ce va dorito
cu drag alina, va iubesc!