| RmetsysT a întrebat:

trebuie sa imi vina stopul in 16 (maine ). de 2 zile ma doare sfarcul drept... iar contact neprotejat nu am avut, dar cel protejat a fost acum 3 saptamani. simptomele de dinaintea ciclului nu au aparut - dureri de sani (de obicei durerile apar cu o saptamana inainte) / balonata sunt. nu stiu ce sa cred. durerea de sfarc de la ce o pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu se poate stii care este cauza exacta a durerii. In cazul in care durerea persista, te duci la medic la o saptamana dupa menstruatie --- pana atunci, fa-ti un autocontrol al sanilor dupa tehnicile descrise aici : http://www.qbebe.ro/mama/sanatate/invata_sa-ti_autoexaminezi_corect_sanii
Numai bine!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un semn la sindromului premenstrual!
Trebuie să vină menstra.
Pa, pa.

| boogdan91 a răspuns:

Probabil erai virgina si acum corpul tau sufera modificari.