| Biancaaa6729 a întrebat:

Buna fetelor, am o intrebare. La voi cu cat timp inainte de venirea ciclului menstrual incep sa apar simptomele (dureri de burta, sani, spate) pentru ca pe mie mi-au aparut de 4 zile si inca nu mi-a venit ciclu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mie cu o saptamana inainte imi mai apar cosuri si sanii devin sensbili. Durerea de ovare cu 1-2 zile inainte.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Am să-ţi răspund chiar dacă NU sunt fată!

Simptomele premenstruale pot să apară cu 3-7 zile ( sau mai RAR, chiar cu 10 zile ) ÎNAINTE de a veni menstra!

Deci, e posibil ca în următoarele zile să-ţi vină menstruaţia.

Toate cele bune.

| drogh a răspuns:

Depinde.
De exemplu, cand incep sa-mi apara cosuri multe stiu ca o sa-mi vina iar cand ma trezesc cu o durere de burta, de spate si de sani deja ea este aparuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu 2-3-5 zile inainte, nu rebuie sa disperi, vine el pana la urma.
Te pup!

| AnneღU a răspuns:

Eu de exemplu am avut dureri premenstruale cu o saptamana inainte de venirea lui. Poate fi o dereglare hormonala, deci stai linistita!

| Lorodana a răspuns:

Cu 2 zile inainte

| miru20cmrecords a răspuns:

Buna mie 1-2 zile inainte mi-au aparut cosuri si atat.

| minda23 a răspuns:

Probabil intarzie. Pe mine nu ma doare nimic inainte, doar dupa. Ar trebui sa vorbesti cu medicul tau de familie.