| Mihai543215 a întrebat:

Am si eu o problema. Acu aproximativ 2 saptamani m-am apucat sa fac niste flotari cu picioarele pe scaun, chiar si cu genunchii, pentru muschii pectorali superiori. E... acum o saptamana m-a luat o durere de spate destul de uarta si vad ca acu m-a apucat iar. E posibil sa fie din cauza flotarilor pe scaun? ( in caz ca are vreo legatura, eu fac flotari de mult timp )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Incearca cu masa daca nu merge cu scaunul...

| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la sala, acolo poti lucra pectorali superiori intr-o pozitie comoda cu haltera pe o banca de piele pentru impins, coloana sta perfect dreapta si poti lucra cu greutati mari.

O sa observi o diferenta URIASA fata de banalele flotari facute acasa

| Crucified a răspuns:

Eu sunt fata si fac 100 de flotari pe zi si nu ma doare nimic, prima data m-a durut dar m-am obisnuit.Stai linistit este doar o febra musculara.oh go on Mai bine fa flotari normale.hee hee

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crucified):

100 de flotari pe zi, te antrenezi foarte "corect". dar e normal ca cineva care are poza lui justin la profil sa nu aiba nicio treaba cu sportul

| Crucified a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate dar ce conteaza poza de profil?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crucified):

Pai sfrijitul ala nu are nicio legatura cu sportul si de obicei oamenii care sunt fani justin bieber la fel laughing
iar tie iti recomand sa citesti despre supra-antrenament, ca sa intelegi de ce facand 100 de flotari / zi faci o prostie

| Crucified a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai cateodata fac 20

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crucified):

Am inteles, serii de 20. dar un muschi are nevoie de 48 de ore de refacere pentru a evita supra-antrenamentul.

Daca vrei si o explicatie stiintifica poti citi :
http://www.doctor.info.ro/supraantr.html

| Crucified a răspuns (pentru Cosmin86):

Merci! tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Crucified):

Cu placere

| cei7pitici a răspuns:

Este posibil dar e mai posibil sa te fi tras vreun curent.Sau poate ai o febra musculara! Puneti un brau la spate ca sa iti fie mereu cald si daca are cine sa iti faca un masaj seara nu ar strica! SANATATE

| CeMaiFaci a răspuns:

Daca faci flotari de mult nu cred ca ia din cauza flotarilor vezi sa nu ai probleme cu coloana

| catalingrad2012 a răspuns:

Ai o febra musculara. Da este din cauza acelor flotari. Iti recomand odihnestete si consuma cat mai multe lichide.