| andrey663 a întrebat:

Am si eu o problema.Luni am facut o injectie cu Moldamin.Trebuie sa fac timp de 3 luni.Vineri vreau sa merg in club si sa beau ceva, ma poate afecta cu ceva? Am inteles ca nu isi mai face efectul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai,inreactiunea dintre alcool si moldamin in sange poate avea reactii adverse mai mici sau mai mari. Poate sa ti sa faca numai rau sau poti ajunge direct in coma.Tu risti.Adica nu te poti abtine de la betie daca esti bolnav? Esti dator vandut cuiva sa faci acea betie? Poti foarte bine sa bei doar un suc sau o cafeluta si sa discuti in club cu amicii, sa dansezi sau mai stiu eu ce.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu este indicat sa consumi alcool daca esti sub tratament, pe degeaba mai faci injectiile.

| marin81 a răspuns:

Eu zic ca trei luni nu e moarte de om daca nu bei nimic/ Din cate stiu eu nu e prea bine sa bei cand faci tratament cu asa ceva

| andrey663 explică (pentru marin81):

Pai au mai fost si inainte inca 2 luni.Alte antibiotice

| express11 a răspuns (pentru andrey663):

Daca ai baut, cum vrei sa faci acum... poti face mult si bine.ai vreo infectie in sange? nu mai bea.

| andrey663 explică (pentru express11):

Am o infectie.dar vreau sa stiu daca afecteaza cu ceva..de la o betie nu moare lumea

| express11 a răspuns (pentru andrey663):

Normal ca nu moare lumea.o sa o ai in continuare daca bei.o sa-ti afecteze organele.acum cu stima iti spun sa faci cum doresti..este corpul tau.bafta!

| andrey663 explică (pentru express11):

Pai eu vreau sa stiu daca ma afecteaza grav, sau daca exista reactii adverse de la moldamin

| express11 a răspuns (pentru andrey663):

Nu sunt doctor, dar infectia nu va regresa.o sa faci tratament mai mult timp probabil.

| express11 a răspuns (pentru andrey663):

Va evolua infectia.