| Diamant_7101 a întrebat:

Am si eu o problema si sunt tare ingrijorata.Am dureri foarte mari de stomac si zilele acestea vreau sa plec la medic sa vad ce am.Cind apas cu mina simt ca am o piatra acolo si ma tem sa nu fie rana. Dar problema e ca nu vreau lecuiri cu medicamente pentru ca am fost o data si aveam gastrita atunci si am baut medicamente si ...nimic.Va rog ajutati-ma, am auzit ca e bun uleiul de catina, sucul de cartofi... ce mai stiti voi ca e bun pentru asa ceva (fundita)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Noi suntem aici sa iti dam sfaturi dar unele probleme pot fi mult prea serioase pentru a sti ce sa iti spunem

la fel ca ceilalti te sfatuiesc sa nu mai pierzi timpul si sa mergi cat mai repede la un medic

cel putin eu nu sunt in masura sa iti spun ce sa faci in afara de a merge la medic straight face

nu o sa iti dau sfaturi babesti deoarece din moment ce nu stim exact ce ai poate fi periculos

sper sa nu ai ceva grav straight face

| jvEcu a răspuns:

Apenticita daca de doare in dreapta, daca te doare sub a 3-a coasta e ficatul, poate sa te doara ca (poate) nu mananci si roade stomacul in gol... du-te la medic fara frica, trece. Te pupa Jean :*

| ioanaioana a răspuns:

Nu stiu daca e asa dar s-ar putea sa ai apendicita, si eu am avut in clasa 3-a.Nu vreau sa te ingrijorez dar daca ai apendicita s-ar putea sa te operezi

| nadyank a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa mergi la medic si sa urmezi tratamentul recomandat de el. In cazul gastritei, sau alte probleme ale stomacului, conteaza foarte mult si alimentatia pe care o ai... Probabil va trebiu sa tii regim! Cat despre metodele naturiste, sunt si acestea eficiente numai la recomandarea homeopatului. Nu cred ca e bine sa faci tratament dupa ureche, poti agrava situatia, poti ajunge la ulcer. etc.

| Blueee a răspuns:

Buna.
E posibil sa fie din cauza alimentatiei nesanatoase. E bine sa mananci macar un fruct pe zi. [cel mai indicat un mar]
Ai grija de sanatatea ta pentru ca ea ar trebui sa fie pe primul loc in viata ta.
Nu te lua dupa leacurile tuturor. Ar fi cel mai bine sa consulti un medic.
Sanatate! kiss