| Alex00990 a întrebat:

Am 15 ani si sunt destul de slab, chiar subponderal.
Vreau sa ajung la o greutate normala, sa am masa musculara. Vreau sa exersez si in "parkour" si sa imi cresc si rezistenta la alergat.
Ideea e ca nu vreau sa merg la sala.Asa ca va intreb ce exercitii ar trebui sa fac pentru masa musculara? Si ce ar trebui sa mananc ca sa pun pe mine?
PS: Stau la casa
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

De ingrasat nu stiu pentru ca daca ai arderile mari asa esti tu momentan pana cand te mai domolesti pe la 25-30 de ani...

Iar cu parkour zic sa lasi sportul acesta pentru ca multi dupa 5 ani de parkour regreta pentru ca ii dor articulatiile la genunchi si dau cu creme si tin bandaje continuu. Iar nu mai spun ca te poti rani la parkour...

| Daniel_Popute_1996 a răspuns:

Multe kalorii. cauta cat mai mult mancaruri bogate in kalorii, informeaza-te pe Google si ai sa reusesti.