| georgecretu69 a întrebat:

Am si eu o problema.Trebuie sa mi fac asigurarea obligatorie de viata.problema e ca ai mei nu stiu ca nu mai sunt la facultate, iar acestia imi cer sa mi fac adeverinta medicala si sa ma duc sa mi fac aceasta asigurare.nu muncesc nicaieri deocamdata. exista vreo posibilitate prin care sa trec peste treaba asta? am inteles ca se poate face o declaratie cum ca nu am venituri sau ceva de genul..si daca fac aceasta medicul de familie va vedea acest lucru sau nu e trecut motivul pentru care imi fac aceasta asigurare? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tzus a răspuns:

Fa-ti somajul pana iti gasesti de munca si esti asigutat!

| georgecretu69 explică (pentru tzus):

Pai din cate am inteles nu se mai poate face somaj acum.problema la min este ca am avut prea multe restante si nu am reusit sa trec anul.Am fost anul 2.inca pot sa fac somaj?

| tzus a răspuns (pentru georgecretu69):

Normal ca poti odata ce nu te mai duci la facultate si nu ai de munca