| Ana a întrebat:

Am si eu sa zic asa o problema big grin imi "trosnesc" oasele rau mai ales d la maini si picioare, dc? big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Probabil ai in deficit de calciu dar cel mai bine este sa mergi la medic pentru investigatii si un eventual tratament.

cristian
| cristian a răspuns:

Ai deficit de calciu si magneziu.Consuma drojdie 50 gr zilnic.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Alea nu-s oasele... Ci tendoanele, ligamentele sau nu mai stiu cum le zice. Dar in mod cert nu ti se rup oasele, ca doar asa ar trasni.
Consuma mai multe lactate.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana explică:

Da nu mi le trosnesc eu, trosnesc singure happy

| viatadecacatt a răspuns:

Ai lipsa de calciubig grin. Oricum mie una imi place sa imi trosnesc oaseledevil

| Artemiss a răspuns:

Si eu am aceasta problema...de mica... Sfatul meu e sa te duci la medic, asa e cel mai bine... poate fi lipsa de calciu dar nu poti spune sigur pana nu faci niste analize.Cu sanatatea nu e de joaca!

| juniper a răspuns:

Un coleg de al meu isi trosneste oasele in fiecare zi, daca ti le trosnesti si tu la 40 de ani o sa-ti termure mainile sau daca nu, atunci ai deficienta de calciu, mananca mai multe fructe si legume.

| mada. a răspuns:

Ia niste calciu magneziu+vitamina D, se gaseste la farmacii:-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cite stiu, ai 16-17 ani, la virsta ta nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme, trebuie sa fie ceva trecator. Da', ai putea merge la un control, daca te nelinisteste.

| andr14 a răspuns:

Ar trebui sa conusulti un medic si el iti poate da toate informatile dorite.

| andr14 a răspuns:

Consulti* scuze.

| alexa1990 a răspuns:

Cred ca ai lipsa de calciu