| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Ma numesc Andreea si am si eu o problema. Am slabit foarte mult in ultima vreme (am 40 kg) si mama vrea sa mergem sa facem niste analize. Mie imi e frica de ace. Mi-a spus ca s-ar putea sa am probleme cu glanda tiroida. Acest lucru poate fi din cauza dereglarii hormonale? si ce inseamna asta. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Pentru glanda tiroida o sa te duca la un medic endocrinolog.
http://healthy.kudika.ro/......roida.html

2 răspunsuri:
| Hygeia a răspuns:

Da, poate fi din cauza unei dereglari hormonale. Endocrinologul va decide ce tratament trebuie sa urmezi. La dozarile hormonale se ia foarte putin sange, nu te speria.

| jisdsod a răspuns:

Si eu am 13 ani si am slabit 20 kg si mananc foarte mult
eu iti zic sa iei vitamine.Si daca iti este frica de ace nu te uita si asculta muzica la casti de fapt doar la 1 te calmeaza