Întrebare recomandată | Violetta69 a întrebat:

Am slabit in 4-5 luni 10 kg, cam 1 kg-2 kg pe sapt. Apoi, in ultima saptamana am slabit 5 kg. Am ajuns la greutatea dorita, acum ce pot face sa ma mentin? Vreau sa evit efectul bumerang.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lindoro a răspuns:

Trebuie sa tii in continuare regim si sa faci cat de cat sport. Dupa un regim, organismul este disperat sa depuna grasime ca sa-si faca rezerve deci mare atentie ce mananci.Este greu sa slabesti dar foarte greu sa te mentii.Multa bafta si felicitari pentru rezultate!

5 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Ce ai facut si pana acum.

| kiri11 a răspuns:

Incearca acest produs, eu tot sunt dupa o slabire de 18 kg si ma ajuta la mentinere :http://jurnalzilnic.com/sanatate/medicii-au-ramas-surprinsi/

| Imalittlemonkey54 a răspuns:

Fa sport si incearca sa nu mananci foarte multe prajeli si dulciuri

| Arkeyy a răspuns:

Eu nu inteleg un lucru... Daca ai slabi 1kg pe saptamana, in 4-5 luni, tinand cont de acea ultima saptamana de care spui, ar fi trebuit sa slabesti intre 20 si 24 de kg.

In fine, continua sa ai grija ce mananci, fara prajeli, grasimi, zahar in exces si continua sa faci sport. Daca nu arzi caloriile, se vor depune din nou si vei lua iar in greutate.

| sunshine5 a răspuns:

Simplu, fara sare in exces, paine multa si prajeli. Nu mananci dupa 5 seara pa pa