| Hyourinmaru a întrebat:

Parintii mei au spart in camera mea un termometru. Nu sunt prea siguri daca a curs mercurul sau nu, dar nu au curatat deloc. Mie mi-e frica sa mai stau acolo dar ei zic ca totul e in regula, ca mercurul e toxic doar daca il bei. I s-a mai intamplat cuiva sa sparga un termometru, sa nu curete si sa nu aiba nimic? Ce sa fac, ca parintii mei cred ca ma sperii degeaba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

E prea putina substanta in termomentru ca sa ajunga sa iti faca rau, cred ca nu e cazul sa te faci praf din atata lucru

2 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Depinde... poate nu era un termometru cu mercur.

| Hyourinmaru explică (pentru iSwag):

Era cu mercur, atata lucru stiu si eu