| Cr7adi a întrebat:

Am stat in fata oglinzii si am observat ca amun usor strabism la ochiul stang,mic dar care ma face sa vad cand imi misc ochii in ceata. Poimanine ma duc la oftalmolog, pana atunci imi apuneti cum se corecteaza strabismul si estimati in cat timp.Am 17 ani, fara dioptrii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Un oftalmolog te va lamuri cel mai bine! Daca tot te duci, pune-i toate intrebarile care te framanta si el e cel mai calificat pentru a-ti raspunde. Noi doar ne dam cu parerea, dar aici trebuie sa stim mai multe date, pe care tu nu le-ai scris: de cat timp ai observat asta?, ti-ai folosit in ultimul timp mai mult ochii?, cum este alimentatia ta? dormi suficient? etc., deci... Mult noroc!