| X3RO a întrebat:

Am un colt la degetul mare de la picior care ma deranjeaza si trebuie sa il tai. Am incercat dar ma doare prea tare. Puteti sa imi ziceti o idee care ar putea sa imi neutralizeze durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Florentina29 a răspuns:

Poti sa stai putin cu piciorul in apa ca sa ti sa imoaie unghia si iti va fi mai usor sa il tai, nu te va mai durea asa de tare

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Stai cu picioarele în apă caldă, astfel se înmoaie și o să îl poți tăia mai apoi.

| Sonia822 a răspuns:

Ulei esential de cuisoare de la fares. Pt dinti e anestezic, poate functoeaza si pentru unghie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca nu merge varianta sa stai cu piciorul în apa calda ca să se înmoaie unghia și sa o poți tăia, poți merge la un medic, iti va face o mica anastezie la locul cu problema sau te va da cu o crema sa îți amorțeasca iar apoi o va tăia el.