| Shalida a întrebat:

Am un fratior de 3 ani care are pete rosii si aspre in jurul gurii la manute si foarte putin la picioare, i-am dat cu ulei de masline si a inceput sa ii treaca. I-ar fi trecut cu ulei de masline daca ar fi avut ceva la stomac sau in sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| deeitza a răspuns:

Buna am 20 de ani si am exact eceeasi problema ii iei un sirop claritine ii dai o lingurita seara si una dimineata iar un unguent locoide seara si dimineata tot timp de 7 zile

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Buna,
Din informatiile mele generale nu i-ar fi trecut cu ulei de masline daca ar fi avut ceva la stomac sau in sange. Nu are legatura absolut deloc.
Nu ii poti da sa bea ulei de masline, nu are un gust tocmai bun. Acesta se foloseste la salate, mancaruri etc.
Pentru tratamentul cu care s-a facut bine da, dar la ce vrei tu sa ajute nu.

Sper ca te-am ajuat!
Multa sanatate familiei tale, mai ales fratiorului tau!
Numai bine!

| deeitza a răspuns:

Am uitat sas zic le iei cu reteta de la medicul dermatoligbig grin